Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Martin nad Žitavou

Monografia

Takmer stostranová publikácia vydaná pri príležitosti osláv 740. výročia prvej písomnej zmienky o obci Martin nad Žitavou obsahuje zaujímavé čítanie a množstvo vzácnych historických fotografií  zo života jej obyvateľov. O vydanie monografie v náklade 500 kusov sa zaslúžila predsedkyňa kultúrnej komisie Ivana Skačanová, grafickú úpravu spracoval poslanec obecného zastupiteľstva Vladimír Bútora. Veľká vďaka patrí aj občanom a rodákom, ktorí zapožičali fotografie. Krstným otcom sa stal náš misionár Janko Tulla – páter Juan Mária. Knihu pokrstil vodou z Pelúsku. Publikácia je vhodným darčekom pre Vašich známych či priateľov. Získať ju môžete počas stránkových hodín na obecnom úrade. Na nasledujúcich snímkoch je titulná strana a obsah.

 

 


 

webygroup

dnes je: 11.12.2018

meniny má: Hilda

Prehliadač PDF súborov

Turistický sprievodca pre Mikroregión podtribečských obcí

Záujmové regionálne združenie podtribečských obcí

Profesionálne posilňovacie zariadenia v budove základnej školy.

Pravidelne aktualizované liturgické oznamy pre farský kostol Najsv. Trojice v Sľažanoch a pre Kostol sv. Martina v Martine nad Žitavou

Folklórny súbor Pelúsok vydal svoje prvé CD.

Záujemcovia si ho môžu zakúpiť za 3,50 € na obecnom úrade.

Výstižné snímky charakterizujúce našu obec si môžete pozrieť na tejto stránke. Kúpiť ich možno na obecnom úrade.

Spevácka skupina Pelúsok vznikla na podnet kultúrnej komisie v roku 2011. Za sebou má už niekoľko vystúpení. Prečítajte si viac.

Prenájom priestorov, tanečného parketu, sály a klubovne

Kontaktujte nás na tel. 037 642 25 45

Na prehliadku Pamätnej izby sa skupiny a jednotlivci môžu prihlásiť na tel. č. 037/642 25 45. Prehliadka je k dispozícií od 8:00 do 14:00 h.

Pamätná izba našich predkov v budove kultúrneho domu. Príďte sa pozrieť osobne a spoznajte históriu našich starých rodičov - ako žili, s čím pracovali, ako vyzerali ich skromné príbytky...


Copyright © 2007-2018 Obec Martin nad Žitavou
Všetky práva vyhradené

9143065

Úvodná stránka