Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Obec Martin nad Žitavou

Folklórna skupina Pelúsok

Spevácka skupina Pelúsok vznikla na podnet kultúrnej komisie 11.1.2011. Tvorí ju 12 členov. Všetci sú z obce Martin nad Žitavou. Medzi nimi je deväť žien a traja muži. Vekovo môžeme povedať, že ju tvoria tri generácie. Tri seniorky, traja mládežníci a šesť členov v strednom veku. Stretávajú sa jedenkrát do týždňa a nacvičujú spev ľudových piesní z nášho regiónu. Pri rôznych významných príležitostiach spievajú i v miestnom kostole.

Za svoju jeden a polročnú existenciu absolvovali niekoľko vystúpení. V obci vystupovali pri Stavaní mája, na Deň matiek , na Posedení pre dôchodcov, na Jasličkovej slávnosti. Každoročne otvárajú svojím vystúpením fašiangový karneval, ktorý organizuje kultúrna komisia.

Okrem domácich vystúpení sa Pelúsok zúčastnil na dvoch ročníkoch Lupiniarskej parády v Chyzerovciach a pri rôznych príležitostiach v obciach Lovce, Machulince a Sľažany. V roku 2012 sa súbor zúčastnil na súťaži speváckych skupín Pod Inovcom.

V spolupráci s obecným úradom a kultúrnou komisiou pri OÚ si jeho členovia zabezpečili tradičné krojové oblečenie.

 

 

 


 


 

webygroup

dnes je: 11.12.2018

meniny má: Hilda

Prehliadač PDF súborov

Turistický sprievodca pre Mikroregión podtribečských obcí

Záujmové regionálne združenie podtribečských obcí

Profesionálne posilňovacie zariadenia v budove základnej školy.

Pravidelne aktualizované liturgické oznamy pre farský kostol Najsv. Trojice v Sľažanoch a pre Kostol sv. Martina v Martine nad Žitavou

Folklórny súbor Pelúsok vydal svoje prvé CD.

Záujemcovia si ho môžu zakúpiť za 3,50 € na obecnom úrade.

Výstižné snímky charakterizujúce našu obec si môžete pozrieť na tejto stránke. Kúpiť ich možno na obecnom úrade.

Spevácka skupina Pelúsok vznikla na podnet kultúrnej komisie v roku 2011. Za sebou má už niekoľko vystúpení. Prečítajte si viac.

Prenájom priestorov, tanečného parketu, sály a klubovne

Kontaktujte nás na tel. 037 642 25 45

Na prehliadku Pamätnej izby sa skupiny a jednotlivci môžu prihlásiť na tel. č. 037/642 25 45. Prehliadka je k dispozícií od 8:00 do 14:00 h.

Pamätná izba našich predkov v budove kultúrneho domu. Príďte sa pozrieť osobne a spoznajte históriu našich starých rodičov - ako žili, s čím pracovali, ako vyzerali ich skromné príbytky...


Copyright © 2007-2018 Obec Martin nad Žitavou
Všetky práva vyhradené

9143072

Úvodná stránka